U vreme prvomajskih praznika i pravoslavnog Uskrsa, do tada vrlo visoki vodostaj Tamiša je posle više od mesec dana konačno počeo da značajnije opada. Prateći svakodnevno situaciju, moj kum Mladen i ja smo zaključili da bi na nekim potencijalno izglednim prolećnim mestima verovatno već moglo da se peca, pa smo se jednog sunčanog dana uputili ka Opovu.
Nameravali smo da lovimo sa pregrade koja razdvaja gornji deo rukavca Badžino jezero od donjeg, jer je upravo tu obala visoka, pa to mesto nakon snižavanja nivoa postane dostupno među prvima na tom terenu.
Ostavili smo automobil malo pre ulaska u Opovo, na mestu gde asfaltni put prelazi preko nasipa. Parkirali smo se uz rampu na nasipu podignutom radi zaštite obradivog zemljišta od poplava, uzeli samo najneophodnije stvari i uputili se peške po bedemu, koji se proteže sa leve strane, gledano iz pravca puta Beograd – Zrenjanin. Nakon oko 400 m skrenuli smo desno i nastavili nešto više od 300 metara putem prosečenim kroz gustu šumu. Obradovali smo se što tu nije bilo vode, jer je to bio siguran znak da ćemo uspeti da se provučemo do konačnog odredišta. Međutim, rojevi komaraca koji su nas spopali čim smo ušli u šumarak su nam brzo pokvarili raspoloženje i nagnali nas maltene u trk, dako da nikada nismo brže savladali tu obojici dobro poznatu deonicu, kojom smo prošli sigurno preko stotinu puta.
KADA SMO KONAČNO STIGLI, shvatili smo da uprkos tome što imamo sredstvo protiv komaraca, dugačke pantalone i majice sa dugim rukavima, od krvožednih insekata nećemo moći da pecamo tu gde smo naumili, pa nam je preostalo samo da nastavimo istim putem, dok ne izbijemo na najbližu čistinu, kod betonskih ploča na samoj brani. Pošto tu nije dozvoljeno zadržavanje, pa ni ribolov, odmakli smo se do najuzvodnije tačke do koje smo mogli da dođemo, na sam kraj betona, u nadi da naše prisustvo tu neće nikome smetati.
Bila je to odlična pozicija za pecanje, koju je još boljom činilo to što na njoj nije bilo ni dosadnih krvopija. Razlivena voda je baš tu doticala, povlačeći se iz šume u korito, a tu gde se mešala sa onom iz glavnog toka, struja je bila nešto sporija, pa smo odlučili da tu prihranimo, na desetak metara od obale, na mestu sa dunom od skoro tri metra i da pecamo na petljaše od osam metara... (-Ceo tekst možete pročitati u Ribolovu br. 324-)